• Microsoft shkurton 2100 vende pune

  Microsoft shkurton 2100 vende pune

  Microsoft konfirmoi të enjten se janë shkurtuar 2100 vende pune, si pjesë e njoftimit të mëparshëm për pezullim nga puna. Nga ata punonjës që janë hequr nga puna, 247 prej tyre jetojnë në qendër të Uashingtonit, ndërsa pjesa tjetër ndodhen në zyrat e ...
 • Kirobo, hap gjigand për robotët

  Kirobo, hap gjigand për robotët

  Gjysmë shekulli që nga fluturimi i parë i një njeriu në hapësirë, një robot i vogël është duke e bërë një hap gjigand për robotikën. Roboti humanoid është i programuar të flasë gjuhën japoneze dhe të bisedojë, për të qenë në gjendje të komunikojë me ...
 • SHBA, shitje rekord për “iPhone 6″ me 10 milionë ekzemplarë për 3 ditë

  SHBA, shitje rekord për “iPhone 6″ me 10 milionë ekzemplarë për 3 ditë

  Kompania e telefonave smartfon “Apple” shiti më shumë se 10 milionë ekzemplarë të modelit të tij të ri “iPhone 6″, gjatë fundjavës së parë të hedhjes në treg, një rekord, njoftoi sot ndërmarrja e informatikës në një komunikatë. “Është një rekord për ...
 • Naço shkarkon kreun e Zyrës së Përmbarimit në Vlorë

  Naço shkarkon kreun e Zyrës së Përmbarimit në Vlorë

  Ministri i Drejtësisë Nasip Naço shkarkoi sot nga detyra kreun e Zyrës së Përmbarimit në Vlorë, Algerta Fejzulla. Mësohet se Algerta Fejzulla u arrestua ditën e shtunë për akuzën e korrupsionit. Fejzullah iu bënte favore të padrejta personave të ...
 • Arsenal – Mbrojtësi Debuchy, jashtë fushave për tre muaj

  Arsenal – Mbrojtësi Debuchy, jashtë fushave për tre muaj

  Mbrojtesi i Arsenalit dhe ekipit perfaqesues te Frances, Mathieu Debuchy, i operuar ne kaviljen e majte pas demtimit te pesuar ne mes te shtatorit, do te jete i padisponueshem per 3 muaj, beri te ditur klubi te henen. “Ai eshte operuar dhe do te jete ...
 • Angli – E martë-e mërkurë, ndeshjet për Kupën e Ligës

  Angli – E martë-e mërkurë, ndeshjet për Kupën e Ligës

  Te marten e te merkuren do te luhen ndeshjet per te 8-tat e finaleve te Kupes se Liges Agleze ne futboll. Programi i ndeshjeve eshte:   E marte: (20.45) MK Dons (D3) – Bradford (D3) Shrewsbury (D4) – Norwich (D2) Leyton Orient (D3) – Sheffield United ...

ALBANIA-TV LIVE (KLIKO SKIP)